Rozkład zajęć

2017/2018

Drodzy Słuchacze UTW w Tarnowie Podgórnym
Uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2017/2018
już w środę 04.10.17r. o godzinie 17.00 w
Centrum Kultury
w Przeźmierowie przy ul. Ogrodowej 13a
.
Wykład inauguracyjny:
To samo, a jednak coś innego, czyli jak zrozumieć, o czym mówią poznaniacy
wygłosi
prof. zw. dr hab. Anna Piotrowicz.
Następnie pokaz „
Piękni i zadbani w każdym wieku
Wykłady:
Liceum Ogólnokształcące Tarnowo Podgórne godz.17.00

1.
Korzystanie z bankowości elektronicznej- 11.10.2017r. – godz.15.00,
2.
Mgr Krzysztof Duda System wyborczy w Polsce – 25.10.2017r.
3.
Losy Sybiraków - Spotkanie z Józefem Bancewiczem - prezesem Związku Sybiraków w Poznaniu – 08.11.2017r. sala GOK Tarnowo Podgórne ul. Ogrodowa
4. Mgr Anna Szulc – Obraz zła i nie tylko w Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa. 22.11.2017r.
5. Dr Jadwiga Kwiek
– Co mogą znaczyć twoje sny? – 6.12.2017r.
6.
Dr Paweł Stachowiak – Drogi i bezdroża polskiego nacjonalizmu – 10.01.2018r.
7.
Prof. UAM dr hab. Karol Kacprzak – Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest.
Jak nie zwariować i żyć zdrowo w XXI wieku
? – 24.01.2018r.
WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH
Zajęcia ruchowe:
a)
taniec – GOK Tarnowo Podgórne ul. Ogrodowa 2 godz. tygodniowo -wtorek godz.15.30 , - prowadzący Gabriela Drewniak
b)
joga – prowadząca Ewa Kuzbal 2 godz. tygodniowo
- SP Lusowo godz.17.00
- SP Lusówko - czwartek godz.19.00
c)
siłownia - prowadzący Piotr Broński sala OS i R T P 1 godz./ 2 w tygodniu
-wtorek, czwartek godz.9.00-10.00
d)
siłownia - prowadzący Maciej Jerzyński sala OS iR Gimnazjum Baranowo.
-wtorek godz.8.00-9.00, piątek godz.17.00 - 18.00
e)
zdrowy kręgosłup:
1) prowadząca Maria Szymczak 1/2 godz. tygodniowo
-
SP Lusowo – poniedziałek 17.00-18.00 i 18.00-19.00, piątek godz.17.30 -18.30
2) Katarzyna Marciniak -
OSiR Przeźmierowo 1/2 godz. tygodniowo:
- poniedziałek 20.00-21.00,
– środa godz.20,00-21.00,
- piątek godz.16.00 - 17.00
f)
kręgielnia VECTOR Tarnowo Podgórne wtorek godz.13.00-14.00
g)
Basen Termy Tarnowskie:
- basen poniedziałek 10.00
- aerobik w wodzie mały basen środa 09.15-10.00,
- aerobik w wodzie duży basen środa 10.00-10.45,
- nauka pływania – piątek 10.00-10.45.
Język angielski :
a)
LO Tarnowo Podgórne 2 godz. tygodniowo.
- poniedziałek godz. 17.00 - 18.30 grupa zaawansowana
b)
SP Przeźmierowo – poniedziałek godz. 10.00 - -18.30
Język niemiecki :
SP Przeźmierowo
2 godz. tygodniowo kontynuacja - wtorek godz.17.00 -18.30
- prowadząca Agata Balewska
Kurs komputerowy -
a)
Gimnazjum Baranowo - 2 godz. tygodniowo - czwartek godz.09.00 – 10.30
- prowadząca Agata Gronowska
b)
LO Tarnowo Podgórne – 2 godz. tygodniowo - wtorek godz. 15.30 – 17.00
- prowadzący Marek Wasielewski
Spotkania florystyczne – 3 godz./1 raz w miesiąc - środa – godz.09.00
- prowadząca – Magdalena Wasyl-Chrzanowska

Kulinaria
świetlica Sady 3 godz/1 raz w miesiąc - poniedziałek godz.13.00
- prowadzący – Rafał Maciejewski pierwsze spotkanie 09.10.2017
Spotkania czwartkowe:
a) Spotkania turystyczne - Strzelnica TP pierwszy czwartek godz.18.00
b) Konwersatoria psychologiczne KS TP drugi czwartek godz.17.00 - prowadzący
dr Jadwiga Kwiek „Czemu w życiu mi nie wyszło i co mogę jeszcze naprawić?
c) Piękni i zadbani –KS TP trzeci czwartek godz.18.00 - prowadzący Maja Stępień
„Wielcy mistrzowie oraz ikony stylu XX wieku”
d) Spotkania różne – KS TP czwarty czwartek godz.18.00
dr Adam Szymaniak- „Kolory osobowości”
26.10.2017 – część pierwsza, 23.11.2017 – część druga
Nowe proponowane zajęcia:
1. Koraliki i nie tylko KS TP poniedziałek godz.17.00
2. Sekcja fotograficzno dokumentalna LO TP 2 godz. co 2 tydzień
– środa godz. 17.00 – prowadzący dr Krzysztof Ratajczak pierwsze – 18.10.17
3. Masz prawo jazdy czy znasz nowe przepisy - raz w miesiącu,
4. Drzewa nasze leśne – seminarium - dr Wanda Wójtowicz, raz w miesiącu

PRZERWA MIĘDZYSEMESTRALNA
od 12 – 25 lutego ferie zimowe

Zachęcamy do udziału w imprezach integracyjnych:
-
zabawa andrzejkowa 18 listopad 2017r
-
spotkanie wigilijno-opłatkowe 18 grudzień 2018r,
-
zabawa karnawałowa 03.02.2018
-
spartakiada seniorów 26 maj 2017r,
- wycieczki po kraju i nie tylko.
Język rosyjski dla wszystkich, którzy kiedyś uczyli się tego języka, aby utworzyć grupę musi
być 10 osób.
Język angielski od zera aby utworzyć grupę musi być 10 osób.
Zapraszamy do aktywnego udziału z życiu UTW.
Irena Szewczyk
Prezes UTW
Informacja dodatkowa
Zajęcia rozpoczną się od 09.10.2017 roku.Wyjątek grupa turystyczna - spotyka się już 05.10.17 r,
- strzelnica Tarnowo Podgórne godz.18.15
.
Od 26.09 – 30.09.2017 w godzinach od 10.00 12.00,
czekamy na Was, zapraszamy,
przyjdź do Biura i zapisz się na zajęcia.
Biuro UTW Tarnowo Podgórne ul. Poznańska 96/25
czynne we wtorki godz. 1000 - 1200
tel. 61 895 92 94 tel. kom. 500 620 983
BZ WBK
nr konta –
86 1090 1362 0000 0001 1313 2353
Internet –
www.utw.tarnowo-podgorne.edu.pl
Nadal pozostają aktualne cotygodniowe dyżury we wtorki w siedzibie UTW.



Wykaz zajęć spotkań w Roku Akademickim 2017/2018



rozkład zajęć 2016/2017

P R O G R A M E D U K A C Y J N Y
Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym
na rok akademicki 2016/2017
WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH
Semestr I
1. Zajęcia ruchowe:
Taniec – Centrum Kultury Przeźmierowo piątek godz. 13.00 – 14.30
- prowadzący – Dawid Mularczyk /2 godz. tygodniowo/
Joga
a) SP Lusowo – wtorek godz. 17.00 – 18.30
b) SP Lusówko – czwartek godz. 19.00 – 20.30
- prowadząca – Ewa Kozubal /2 godz. tygodniowo/
Siłownia
a) OS i R TP – wtorek godz. 9.00 – 10.00, czwartek godz. 15.00 – 16.00
- prowadzący – Piotr Broński /1 lub 2 godz. tygodniowo/
b) OS i R Baranowo – poniedziałek 8.30 – 9.30, piątek 18.30 – 19.30
- prowadzący – Maciej Jerzyński /1 lub 2 godz. tygodniowo/
Zdrowy kręgosłup
a) SP Lusowo – poniedziałek godz. 17.00 – 18.00
godz. 18.15 – 19.15
- piątek godz. 17.00 – 18.30
b) OS i R Przeźmierowo – środa godz. 20.00 – 21.00
- piątek godz. 16.00 – 17.00
- prowadząca – Małgorzata Eliks /1 lub 2 godz. tygodniowo/
Kręgielnia – „VECTOR” TP – wtorek godz. 13.00 – 14.00
- prowadząca – Danuta Pribe /1 godz. tygodniowo/
Basen – Termy Tarnowskie –
a) basen – poniedziałek godz. 10.45
b) nauka pływania środa godz. 10.00 – 10.45
c) aerobik / duży basen/ piątek godz. 10.00 – 10.45
Badminton – OS i R Przeźmierowo – czwartek godz. 20.30 – 21.30
- prowadzący – Jacek Duszczyk /1 godz. tygodniowo/
Nordic walking – plaża Lusowo sobota godz.10.30
prowadzący: Edmund Jurdziński, Jerzy Pawlicz
2. Języki
Język angielski
a) LO TP – poniedziałek godz. 16.45 – 18.15
- prowadząca – Karolina Pławska /2 godz. tygodniowo/
b) SP Przeźmierowo – poniedziałek godz. 15.30 – 17.00
- prowadząca – Zuzanna Kucharska /2 godz. tygodniowo/
Język niemiecki
a) LO TP – czwartek godz. 15.30 – 17.00
- prowadząca – Anna Trąbała /2 godz. tygodniowo/
b) Gimnazjum Baranowo – piątek godz. 15.00 – 16.30
- prowadząca – Agata Balewska /2 godz. tygodniowo/
3. Różne
Kurs komputerowy
a) Gimnazjum Baranowo – czwartek godz. 10.00 – 11.30
- prowadząca – Agata Gronowska /2 godz. tygodniowo/
b) LO TP – wtorek 15.15 – 16.45
- prowadzący – Marek Wasielewski /2 godz. tygodniowo/
Fotografia cyfrowa – LO TP – środa godz. 17.00 – 18.30
- prowadzący – Krzysztof Ratajczak /2 godz. co dwa tygodnie/
Spotkania florystyczne – Tarnowo Podgórne – środa godz. 9.00 – 12.00
- prowadząca – Magdalena Wasyl-Chrzanowska /3 godz. raz w miesiącu/
Kulinaria – Świetlica Wiejska Sady – poniedziałek 13.00 – 16.00
- prowadzący – Rafał Maciejewski /3 godz. raz w miesiącu/
4. Spotkania czwartkowe:
a) Spotkania grupy turystycznej – Strzelnica TP – pierwszy czwartek godz. 18.00
b) Konwersatoria psychologiczne – TP – drugi czwartek godz. 17.00
- prowadząca – dr Jadwiga Kwiek
c) Piękni i zadbani – SP TP stołówka – trzeci czwartek godz. 18.00
- prowadząca – Maja Stępień
d) Spotkania różne – SP TP stołówka – czwarty czwartek godz. 18.00
PRZERWA MIĘDZYSEMESTRALNA
od 30.01.17 do 12.02.17
P R O G R A M E D U K A C Y J N Y
Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym
na rok akademicki 2016/2017
WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH
Semestr I
1. Zajęcia ruchowe:
Taniec – Centrum Kultury Przeźmierowo piątek godz. 13.00 – 14.30
- prowadzący – Dawid Mularczyk /2 godz. tygodniowo/
Joga – a) SP Lusowo – wtorek godz. 17.00 – 18.30
b) SP Lusówko – czwartek godz. 19.00 – 20.30
- prowadząca – Ewa Kozubal /2 godz. tygodniowo/
Siłownia – a) OS i R TP – wtorek godz. 9.00 – 10.00, czwartek godz. 15.00 – 16.00
- prowadzący – Piotr Broński /1 lub 2 godz. tygodniowo/
b) OS i R Baranowo – poniedziałek 8.30 – 9.30, piątek 18.30 – 19.30
- prowadzący – Maciej Jerzyński /1 lub 2 godz. tygodniowo/
Zdrowy kręgosłup – a) SP Lusowo – poniedziałek godz. 17.00 – 18.00
godz. 18.15 – 19.15
- piątek godz. 17.00 – 18.30
b) OS i R Przeźmierowo – środa godz. 20.00 – 21.00
- piątek godz. 16.00 – 17.00
- prowadząca – Małgorzata Eliks /1 lub 2 godz. tygodniowo/
Kręgielnia – „VECTOR” TP – wtorek godz. 13.00 – 14.00
- prowadząca – Danuta Pribe /1 godz. tygodniowo/
Basen – Termy Tarnowskie – a) basen – poniedziałek godz. 10.45
b) nauka pływania środa godz. 10.00 – 10.45
c) aerobik / duży basen/ piątek godz. 10.00 – 10.45
Badminton – OS i R Przeźmierowo – czwartek godz. 20.30 – 21.30
- prowadzący – Jacek Duszczyk /1 godz. tygodniowo/
Nordic walking – plaża Lusowo sobota godz.10.30
prowadzący: Edmund Jurdziński, Jerzy Pawlicz
2. Języki
Język angielski – a) LO TP – poniedziałek godz. 16.45 – 18.15
- prowadząca – Karolina Kacperska /2 godz. tygodniowo/
b) SP Przeźmierowo – poniedziałek godz. 15.30 – 17.00
- prowadząca – Zuzanna Kucharska /2 godz. tygodniowo/
Język niemiecki – Gimnazjum Baranowo – piątek godz. 15.00 – 16.30
- prowadząca – Agata Balewska /2 godz. tygodniowo/
3. Różne
Kurs komputerowy – a) Gimnazjum Baranowo – czwartek godz. 10.00 – 11.30
- prowadząca – Agata Gronowska /2 godz. tygodniowo/
b) LO TP – wtorek 15.15 – 16.45
- prowadzący – Marek Wasielewski /2 godz. tygodniowo/
Spotkania florystyczne – Tarnowo Podgórne – środa godz. 9.00 – 12.00
- prowadząca – Magdalena Wasyl-Chrzanowska /3 godz. raz w miesiącu/
Kulinaria – Świetlica Wiejska Sady – poniedziałek 13.00 – 16.00
- prowadzący – Rafał Maciejewski /3 godz. raz w miesiącu/
4. Spotkania czwartkowe:
a) Spotkania grupy turystycznej – Strzelnica TP – pierwszy czwartek godz. 18.00
b) Konwersatoria psychologiczne – TP – drugi czwartek godz. 17.00
- prowadząca – dr Jadwiga Kwiek
c) Piękni i zadbani – SP TP stołówka – trzeci czwartek godz. 18.00
- prowadząca – Maja Stępień
d) Spotkania różne – SP TP stołówka – czwarty czwartek godz. 18.00
PRZERWA MIĘDZYSEMESTRALNA
30.01.17 - 12.02.17

Semestr II
1. Zajęcia ruchowe:
Taniec – Centrum Kultury Przeźmierowo czwartek godz. 16.00
- prowadzący – Dawid Mularczyk /2 godz. tygodniowo/
Joga – a) SP Lusowo – wtorek godz. 17.00 – 18.30
b) SP Lusówko – czwartek godz. 19.00 – 20.30
- prowadząca – Ewa Kozubal /2 godz. tygodniowo/
Siłownia – a) OS i R TP – wtorek godz. 9.00 – 10.00, czwartek godz. 15.00 – 16.00
- prowadzący – Piotr Broński /1 lub 2 godz. tygodniowo/
b) OS i R Baranowo – poniedziałek 8.30 – 9.30, piątek 18.30 – 19.30
- prowadzący – Maciej Jerzyński /1 lub 2 godz. tygodniowo/
Zdrowy kręgosłup – a) SP Lusowo – poniedziałek godz. 17.00 – 18.00
godz. 18.00 – 19.00
- piątek godz. 17.00 – 18.00
- prowadząca – Maria Szymczak /1 lub 2 godz. tygodniowo/
b) OS i R Przeźmierowo
– wtorek godz. 20.00 – 21.00
- środa godz. 20.00 – 21.00
- piątek godz. 18.00 – 19.00
- prowadząca – Katarzyna Marciniak /1 lub 2 godz. tygodniowo/
Kręgielnia – „VECTOR” TP – wtorek godz. 13.00 – 14.00
- prowadząca – Danuta Pribe /1 godz. tygodniowo/
Basen – Termy Tarnowskie – a) basen – poniedziałek godz. 10.45
b) nauka pływania środa godz.10.00
c) aerobik (mały basen) piątek godz.10.45
Nordic walking – plaża Lusowo sobota godz.10.30
prowadzący: Edmund Jurdziński, Jerzy Pawlicz
2. Języki
Język angielski – a) LO TP – poniedziałek godz. 16.45 – 18.15
- prowadząca – Karolina Kocerska /2 godz. tygodniowo/
b) SP Przeźmierowo – poniedziałek godz. 15.30 – 17.00
- prowadząca – Zuzanna Kucharska /2 godz. tygodniowo/
Język niemiecki – a) Gimnazjum Baranowo – piątek godz. 14.30– 16.00
- prowadząca – Agata Balewska /2 godz. tygodniowo/
3. Różne
Kurs komputerowy – a) Gimnazjum Baranowo – czwartek godz. 10.00 – 11.30
- prowadząca – Agata Gronowska /2 godz. tygodniowo/
b) LO TP – wtorek 15.15 – 16.45
- prowadzący – Marek Wasielewski /2 godz. tygodniowo/
Spotkania florystyczne – Tarnowo Podgórne Klub Seniora – czwartek godz. 9.00 – 12.00
- prowadząca – Magdalena Wasyl-Chrzanowska /3 godz. raz w miesiącu/
Kulinaria – Świetlica Wiejska Sady – poniedziałek 13.00 – 16.00
- prowadzący – Rafał Maciejewski /3 godz. raz w miesiącu/
4.Spotkania czwartkowe: Klub Seniora TP (wyjątek grupa turystyczna)
a) Spotkania grupy turystycznej – Strzelnica TP – pierwszy czwartek godz. 18.00
b) Konwersatoria psychologiczne – TP – drugi czwartek godz. 17.00
- prowadząca – dr Jadwiga Kwiek
c) Piękni i zadbani –– trzeci czwartek godz. 18.00
- prowadząca – Maja Stępień
d) Spotkania różne –– czwarty czwartek godz. 18.00